Trénink EEG Biofeedback

Co je EEG Biofeedback

EEG biofeedback je metoda, která vám umožní regulovat činnost svého mozku. Jedná se o sebe-učení mozku pomocí tzv. biologické zpětné vazby. Když dostanete okamžitou, cílenou a přesnou informaci o ladění (případně "rozladění") svých mozkových vln, může se váš mozek naučit, jak je uvést do souladu.


Pro koho je tato metoda určená?

V podstatě pro všechny, kteří by rádi zmírnili anebo se zbavili nepříjemných obtíží, např. poruchy spánku, stres, migrény, poruchy pozornosti, poruchy učení. Je také ale určen pro ty, kteří by rádi objevili a rozvíjeli svůj potenciál a zapracovali na svém výkonu.


Jak vše probíhá?

Specifikum tohoto způsobu trénování je umístění ne jedné, ale dvou snímacích elektrod na hlavu. S mozkem je takto zacházeno v logice toho, jak funguje, tedy jako provázaná síť vzájemně komunikujících neuronů. Rozehráváme komunikaci mezi oběma místy, jemně narušujeme zaběhlý způsob komunikace a tím podporujeme vznik nových komunikačních vzorců.


Obtíže, se kterými pomáháme

Poruchy pozornosti, poruchy učení, poruchy spánku, úzkost, stres, neurologické obtíže, enuréza, deprese.


Kondiční trénink a seberozvoj

Člověk nemusí mít zdravotní obtíže, aby na sobě pomocí biofeedbacku pracoval. EEG biofeedback pomáhá i sportovcům a manažerům v podávání lepšího výkonu, uči větší odolnosti vůči stresu a zátěži, podporuje meditační cvičení, pomáhá rozvíjet kreativitu. Záleží na Vás, co by jste chtěli zkusit na sobě zdokonalit.

EEG Biofeedback lze využívat k posílení vůle, vytrvalosti, plánování do budoucna, rozvoje tvůrčích schopností či meditace. Jedná se o skutečně široké pole působnosti a v této sekci budeme postupně přidávat různé formy rozvoje, se kterými máme zkušenost.


zdroj: EEG Biofeedback institut